Fashion, Fotografia, Moda.Uliczna, Sesje zdjęciowe - editorials, Stylizacje

Miejska elegancja – w jakiej stylizacji zwiedzać własne miasto?

Zwiedzanie kojarzy się zazwyczaj z wakacjami, beztroską i dalekimi podróżami… Ale kto powiedział, że to jedyne słuszne skojarzenia?! Razem z moją modelką, Alicją Moskalik, postanowiłyśmy pozwiedzać własne miasto. Poznań nadaje się do tego idealnie! Miałyśmy przynajmniej uzasadnienie dlaczego robimy tyle zdjęć. Turystki mają do tego prawo, prawda?Do skojarzeń ze słowem ‘zwiedzanie’ dopisuję też ‘plecak’.  Skórzany czarny plecaczek Ali skradł moje serce (i pewnie dlatego załapał się na kilka osobnych kadrów!) 

Najpierw zwiedziłyśmy ulicę Ratajczaka – i to na niej stworzyłyśmy większość zdjęć, które widzicie poniżej. Nigdy nie patrzyłam na nią pod tym kątem – studiowałam niedaleko, więc przestałam zwracać na nią uwagę, przyglądać się jej i wyłapywać w niej cokolwiek wyjątkowego. A nagle okazało się, że to wyjątkowo fotogeniczna i reprezentatywna ulica – a jej klimat przypomina mi nieco włoskie aleje. Na jednym ze zdjęć w tle pojawia się nawet włoska flaga! To co prawda zasługa pizzeri, która sprzedaje na narożniku stylizowaną na włoską pizzę na cienkim cieście, ale – włoski akcent to włoski akcent! ♥

To już wszystkie kadry z tej sesji. To był długi dzień, któremu od rana do późnego popołudnia towarzyszył dźwięk spustu migawki. Takie dni są zdecydowanie najpiękniejsze! Złapałyśmy sporo słońca i naprawdę poczułyśmy się jak turystki – uwieczniające każdy moment i robiące po drodze zdjęcia z napotkanymi schodami, fasadami, budynkami… Kiedyś usłyszałam, że właśnie to odróżnia dorosłych od dzieci – za mało w nich podziwu dla codzienności! W tym dniu zdecydowanie obaliłyśmy ten stereotyp. Jeśli macie ochotę na więcej zdjęć z Alicją Moskalik w roli głównej – w przeszłości stworzyłyśmy już kilka sesji, które możecie zobaczyć tutaj, tutaj i tutaj. W wolnej chwili zachęcam Was również do przywitania się ze mną na moim Instagramie – momentami dzieje się tam zdecydowanie więcej, niż na blogu. 🙂 A jeśli Wam też marzy się sesja w miejskim klimacie i chcielibyście pozwiedzać ze mną i moim aparatem Poznań – wiecie co robić. Zapraszam do zakładki kontakt.

. M o g ą   C i ę    t e ż    z a i n t e r e s o w a ć :

1 Comment

  1. Kasia Pilch

    Maj 18, 2018 at 10:21 am

    Komentarz testowy

Leave a Reply