Motywacja i inspiracja

Trochę magii – Justin Peters – człowiek, który tworzy świat abstrakcji

Fotomontaż czy realne, niezmanipulowane i nieobrobione w Photoshopie zdjęcie? Tym razem nie będę nawet zadawała tego pytania, bo odpowiedź jest oczywista. Jednak fotomontaż to forma, która wbrew pozorom wymaga naprawdę wiele zdolności i bardzo rozwiniętego poczucia estetyki. Jestem zdania, że uzdolnionych artystów trzeba chwalić i udostępniać ich prace, bo tylko w ten sposób mogą poszerzać zasięgi swojej twórczości i trafiać do nowych odbiorców. Hej, ludzie sztuki powinni się wspierać! 😉 Właśnie dlatego, raz na jakiś czas chciałabym podzielić się z wami znaleziskami, które zaparły mi dech w piersiach i roztrzaskały moją szczękę o parkiet w salonie. Tym razem twórcą, który przyśpieszył mój puls jest wyjątkowo kreatywny niemiec – Justin Peters – facet, który tworzy swój własny, abstrakcyjny świat, wykorzystując i łącząc stockowe zdjęcia. Czysta magia, bo kreuje z nich cuda i widoki, których ludzkie oko na pewno nie ujrzy nigdy na Ziemi.

Cytat na jego osobistej stronie głosi „everything you imagine is real” (słowa Pablo Picasso). Kiedy patrzę na jego foto-manipulacje, nie mam wątpliwości, że tak właśnie jest – tylko wyobraźnia wyznacza granice. Zastanawia mnie jedno – jak wygląda proces powstawania takiego montażu? Co jest pierwsze – dobór zdjęć, a pomysł na ich połączenie pojawia się w kolejnym etapie, czy może najpierw wyłania się koncept, a poszukiwania odpowiednich kadrów są dopiero krokiem numer dwa? Mam nadzieję, że nadarzy się kiedyś okazja aby zapytać! A tymczasem zostawiam Was z pracami, które nie wymagają słów – bo żadne i tak nie byłyby w stanie ich opisać. Świat abstrakcji i marzeń nie potrzebuje liter.

   everything you can imagine is real

justin peters photography

justin peters germany

justin peters photography

justin peters fotografia

justin peters photography

justin peters fotografia

justin peters photography justin peters artist germany

Imponujące, prawda? Boję się pomyśleć ile godzin Justin spędza wpatrując się w ekran komputera, aby stworzyć tak spójne i dopracowane fotomanipulacje. Lubicie cyfrową sztukę? Koniecznie podzielcie się swoimi ulubionymi twórcami i ulubionymi fotomontażami!

. M o g ą   C i ę    t e ż    z a i n t e r e s o w a ć :